قیمت و خرید یخدان فومی و انواع یخچال فوم

در این مقاله از وحید استار، راهنمای کامل خرید یخدان فومی و لیست قیمت انواع یخچال فوم درجه یک در سایزبندی متفاوت را تهیه کرده ایم.

یخدان فومی

یخدان و یخچال فومی باکس هایی از جنس آکاسیف یا همان یونولیت هستند. یونولیت در برابر انتقال گرما و سرما عایق می باشد. همین موضوع سبب شده که بتوان از جعبه های یونولیتی به عنوان یخچال استفاده نمود.

این نوع از یخچال برای حمل مواد غذایی و دارو در مسیرهایی با مسافت کم و یا مدت زمان کوتاه کارایی بسیاری دارد.

یخدان فومی

یخدان فومی در واقع جعبه هایی در ابعاد مختلف و از جنس یونولیت یا آکاسیف می باشد. یونولیت به علت دو ویژگی مهم و کاربردی خود به عنوان یخدان یا یخچال مورد استفاده قرار می گیرد. اول اینکه این محصول به نوعی عایق حرارتی می باشد. یعنی حرارت و برودت را از خود عبور نمی دهد. ویژگی دوم این محصول وزن سبک آن می باشد.

این دو ویژگی سبب شده که از این محصول به وفور برای جابجایی مواد غذایی و نوشیدنی در مسافت های کوتاه استفاده شود. اغلب رستوران های بیرون بر برای انتقال غذای گرم به مشتریان از این باکس های فومی استفاده می کنند. این باکس ها سبب می شوند که حرارت غذا هدر نرود و با کیفیت بالا به دست مشتریان برسد.

از طرفی برخی از مواد غذایی نظیر انواع گوشت سفید مثل مرغ و ماهی و گوشت قرمز باید در دمای پایین نگهداری شود. معمولا در این شرایط گوشت را به صورت منجمد یا به همراه یخ در یخدان یونولیتی جابجا می کنند.

سبک بودن وزن این جعبه ها نیز یکی از عواملی است که سبب می شود افراد تمایل بیشتری به استفاده از این نوع یخچال داشته باشند. استفاده از این یخچال برای حمل غذا، میوه و نوشیدنی برای مسافرت های کوتاه مدت و طبیعت گردی نیز بسیار رایج می باشد.

البته اغلب افرادی که داروهای یخچالی استفاده می کنند نیز از سایز های کوچک این یخدان برای جابجایی داروهای خود استفاده می کنند. این باکس ها علاوه بر اینکه دارو را در دمای مناسب نگه می دارد، از وارد آمدن فشار و ضربه به آن نیز جلوگیری به عمل می آورد.

یخچال فومی

کاربردهای یخدان فومی

  • حمل و جابجایی مواد غذایی منجمد و یخ زده و مواد غذایی گرم و پخته شده

حمل و جابه جایی مواد خوراکی منجمد و یخ زده در ابعاد کلان توسط کارخانجات و کشتارگاه ها انجام می شود. معمولا برای صادرات مواد غذایی یخ زده به خصوص گوشت یخ زده، یخدان های فومی مورد استفاده قرار می گیرد. در ابعاد خرد نیز افراد یا مراکز فروش گوشت منجمد برای انتقال گوشت یخ زده از این محصول بهره می برند.

این یخدان بر خلاف نام خود برای انتقال غذای گرم نیز استفاده می شود. رستوران های بیرون بر عمده مشتریان این نوع یخدان می باشند.

  • حمل و جابه جایی مواد دارویی، نمونه های آزمایشگاهی و ژنتیکی

بسیاری از نمونه های آزمایشگاهی، مواد دارویی یا ژنتیکی باید تحت شرایط دمایی خاصی نگهداری و منتقل شوند. در این موارد یخدان یونولیتی بهترین گزینه است. زیرا علاوه بر اینکه دمای محتویات خود را ثابت نگه می دارد، از آن ها در برابر ضربه و شکسته شدن نیز محافظت می نماید. علاوه بر این موارد برای جابه جایی ارگان های حیاتی جهت پیوند اعضا نیز استفاده از یخدان های فومی مرسوم می باشد.

  • حمل و جابه جایی آبزیان و فرآورده های آن ها در مسافت های کوتاه یا طولانی

اغلب ماهی ها از جنوب و شمال کشور یا مراکز پرورش ماهی توسط همین یخدان های فومی به صورت زنده یا منجمد شده به مراکز مختلف فروش ماهی ارسال می شود. گوشت اغلب آبزیان از جمله ماهی به سرعت فاسد می گردد. بنابراین برای به تاخیر انداختن زمان فساد آن، معمولا آبزیان به صورت زنده جابه جا می شوند. یخدان های فومی این امکان را فراهم آورده اند که بتوان به راحتی آبزیان را به صورت زنده از جایی به جای دیگر منتقل نمود.

  • نگهداری از مواد حساس به ضربه و فشار

ظروف و مواد دارای بسته بندی های حساس معمولا توسط یخدان فومی منتقل می شوند. زیرا ساختار این یخدان به نحوی است که همانند یک ضربه گیر قوی عمل می نماید.

  • حمل و نگهداری انواع نوشیدنی و مایعات خنک
  • جابجایی نوشیدنی های خنک در تفریحات بیرون از شهر و یا انتقال آب خنک بدون وجود این یخدان ها عملا انجام پذیر نمی باشد و یا مستلزم صرف هزینه گزاف است.

ویژگی های یخدان فومی مناسب

یخدان فومی در درجه اول باید بتواند دمای محتویات خود را ثابت نگه دارد و از فاسد شدن آن ها جلوگیری به عمل آورد. در درجه دوم این محصول باید سبک و حمل و نقل آن آسان باشد. به علاوه ضخامت این محصول باید به نحوی باشد که بتواند در برابر ضربه، فشار و سایر عوامل بیرونی نظیر تغییرات دما تا حد امکان مقاومت نماید.

البته یک یخدان فومی باید علیرغم داشتن قیمت مناسب از کیفیت بالایی برخوردار باشد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی یخچال های برقی با قابلیت حمل و نقل طراحی و ساخته شده اند. اما جابه جایی مواد با این وسایل یا امکان پذیر نیست و یا نیازمند صرف هزینه بسیار است. همیشه ارزان بودن در کنار حفظ کیفیت یک فاکتور اثرگذار در میزان رضایتمندی مشتری از یک محصول است. یخدان فومی خوشبختانه هم کارایی قابل قبولی دارد و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.

قیمت یخدان فومی

قیمت یخدان فومی به دو عامل اساسی وابسته می باشد: قیمت مواد اولیه و سایز جعبه.

یونولیت ماده اصلی سازنده این یخچال می باشد که برحسب ضرورت در ابعاد و اشکال مختلف قالب زده می شود. هرچه کیفیت این ماده بالاتر باشد قطعا قیمت آن بالاتر خواهد بود.

کیفیت یونولیت معمولا با میزان فشردگی سلول های سازنده و وزن آن قابل بررسی است. علاوه بر کیفیت یونولیت حجم این یخدان نیز بر قیمت آن موثر است. قطعا افزایش حجم یخدان فومی سبب افزایش قیمت آن خواهد شد.

این یخدان ها از لحاظ ابعاد تنوع بسیاری دارند و در سایز های خیلی بزرگ، بزرگ، متوسط، کوچک، خیلی کوچک، میکرو و غیره ساخته می شوند. این تنوع در ابعاد سبب تنوع در قیمت این محصول می شود.

البته با توجه به اینکه این یخدان یکبار مصرف نیست و در صورت نگهداری درست، می توان آن را برای مدت طولانی نگهداری کرد، قیمت آن کاملا مناسب است. از طرفی حمل مواد غذایی و دارو توسط این یخدان کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. بنابراین می توان گفت قیمت این یخدان با توجه به کارایی که دارد، کاملا منطقی است.

با توجه به این نکات، قیمت یخدان فومی متغیر است و نمی‌توان به طور دقیق قیمت آن را بدون در اختیار داشتن جزئیات بیشتری ارائه داد. برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید یخدان فومی از وحید استار، با شماره 09122848268 تماس بگیرید تا بهترین قیمت را براساس نیازهای خود دریافت کنید.

یخدان فوم

یخچال فوم

یخچال فوم نوعی جعبه عایق گرما و سرما است. شاید با شنیدن کلمه یخچال تصور کنید که این مدل یخچال نیز دارای موتور و گاز بوده و نیازمند انرژی برق می باشد؛ اما اینطور نیست!

این نوع از یخچال اگرچه کارایی یخچال های خانگی را ندارد، اما برای جابجایی و حمل مواد غذایی مختلف نظیر انواع شیلات از جمله ماهی، میگو و غیره و حتی داروهای یخچالی بسیار مناسب می باشد. البته این مدل از یخچال ها تنها برای مسافت های کوتاه و برای مدت زمان محدود قادر به نگهداری از محتویات خود هستند.

یخچال فوم تنها با عایق نمودن فضای داخلی خود از بیرون قادر به نگهداری مواد غذایی در دمای پایین می باشد. به این صورت که معمولا فضای داخل این یخچال توسط یخ خشک سفری خنک شده و مواد غذایی داخل آن قرار می گیرد.

مزایای یخچال فوم

یخچال فوم از رشد و نمو باکتری ها و قارچ ها جلوگیری می نماید. بنابراین محتویات خود را از فساد و تخریب حفظ می کند. از آنجایی که این محصول به خوبی آب بندی می شود. امکان نشت مایعات از داخل به خارج یخچال وجود ندارد. به همین دلیل در صورت جابه جایی مایعات مختلف توسط آن نگران کثیف شدن محیط اطراف یخچال یا پس دادن رطوبت به محیط نیستید.

این یخچال از جنس مواد نفتی است. بنابراین اگرچه در محیط به کندی تخریب می شود اما قابلیت بازیافت و استفاده دوباره دارد. بنابراین در گروه مواد سازگار با محیط زیست قرار دارد.

یخچال های فومی تنوع خوبی از لحاظ شکل و اندازه دارند. به همان علت می توانند قدرت انتخاب زیادی را به خریدار بدهند و مصرف کننده می توان ددقیقا ابعاد مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

از جمله مزایای این یخچال این است که هزینه نگهداری و یا هزینه مصرف انرژی ندارد و یکبار مصرف نیست. اگرچه جنس این یخچال از یونولیت می باشد، اما می توان از آن برای مدت طولانی استفاده نمود.

معایب یخچال فوم

اگرچه امکان جابه جایی مایعات مختلف توسط یخچال فوم وجود دارد. اما این محصول توانایی حمل مواد حاوی حلال های نفتی را ندارد. زیرا حلال های نفتی فوم را در خود ذوب کرده و سبب تخریب این محصول می شود.

برای چسباندن قسمت های مختلف این محصول نیز باید از چسب مخصوص یونولیت استفاده نمود. زیرا چسب های حاوی حلال های نفتی بدنه این یخچال را ذوب می کنند.

برای رنگ آمیزی این محصول نیز نمی توان از رنگ های تینری بهره برد. معمولا بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی یخچال های فومی رنگ های مخصوص یونولیت و رنگ هایی بر پایه آب می باشند.

ابعاد یخدان فومی

ابعاد یخدان یونولیتی
ابعاد یخدان یونولیتی