خرید و فروش انواع یخدان فومی و یخچال فوم + قیمت

در این مقاله از وحید استار، راهنمای کامل خرید یخدان فومی و لیست قیمت انواع یخچال فوم درجه یک در سایزبندی متفاوت را تهیه کرده ایم.

یخدان فومی

یخدان و یخچال فومی باکس هایی از جنس آکاسیف یا همان یونولیت هستند. یونولیت در برابر انتقال گرما و سرما عایق می باشد. همین موضوع سبب شده که بتوان از جعبه های یونولیتی به عنوان یخچال استفاده نمود.

این نوع از یخچال برای حمل مواد غذایی و دارو در مسیرهایی با مسافت کم و یا مدت زمان کوتاه کارایی بسیاری دارد.

یخدان فومی

یخدان فومی در واقع جعبه هایی در ابعاد مختلف و از جنس یونولیت یا آکاسیف می باشد. یونولیت به علت دو ویژگی مهم و کاربردی خود به عنوان یخدان یا یخچال مورد استفاده قرار می گیرد. اول اینکه این محصول به نوعی عایق حرارتی می باشد. یعنی حرارت و برودت را از خود عبور نمی دهد. ویژگی دوم این محصول وزن سبک آن می باشد.

این دو ویژگی سبب شده که از این محصول به وفور برای جابجایی مواد غذایی و نوشیدنی در مسافت های کوتاه استفاده شود. اغلب رستوران های بیرون بر برای انتقال غذای گرم به مشتریان از این باکس های فومی استفاده می کنند. این باکس ها سبب می شوند که حرارت غذا هدر نرود و با کیفیت بالا به دست مشتریان برسد.

از طرفی برخی از مواد غذایی نظیر انواع گوشت سفید مثل مرغ و ماهی و گوشت قرمز باید در دمای پایین نگهداری شود. معمولا در این شرایط گوشت را به صورت منجمد یا به همراه یخ در یخدان یونولیتی جابجا می کنند.

سبک بودن وزن این جعبه ها نیز یکی از عواملی است که سبب می شود افراد تمایل بیشتری به استفاده از این نوع یخچال داشته باشند. استفاده از این یخچال برای حمل غذا، میوه و نوشیدنی برای مسافرت های کوتاه مدت و طبیعت گردی نیز بسیار رایج می باشد.

البته اغلب افرادی که داروهای یخچالی استفاده می کنند نیز از سایز های کوچک این یخدان برای جابجایی داروهای خود استفاده می کنند. این باکس ها علاوه بر اینکه دارو را در دمای مناسب نگه می دارد، از وارد آمدن فشار و ضربه به آن نیز جلوگیری به عمل می آورد.

یخچال فومی

قیمت یخدان فومی

قیمت یخدان فومی به دو عامل اساسی وابسته می باشد: قیمت مواد اولیه و سایز جعبه.

یونولیت ماده اصلی سازنده این یخچال می باشد که برحسب ضرورت در ابعاد و اشکال مختلف قالب زده می شود. هرچه کیفیت این ماده بالاتر باشد قطعا قیمت آن بالاتر خواهد بود.

کیفیت یونولیت معمولا با میزان فشردگی سلول های سازنده و وزن آن قابل بررسی است. علاوه بر کیفیت یونولیت حجم این یخدان نیز بر قیمت آن موثر است. قطعا افزایش حجم یخدان فومی سبب افزایش قیمت آن خواهد شد.

این یخدان ها از لحاظ ابعاد تنوع بسیاری دارند و در سایز های خیلی بزرگ، بزرگ، متوسط، کوچک، خیلی کوچک، میکرو و غیره ساخته می شوند. این تنوع در ابعاد سبب تنوع در قیمت این محصول می شود.

البته با توجه به اینکه این یخدان یکبار مصرف نیست و در صورت نگهداری درست، می توان آن را برای مدت طولانی نگهداری کرد، قیمت آن کاملا مناسب است. از طرفی حمل مواد غذایی و دارو توسط این یخدان کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد.

بنابراین می توان گفت قیمت این یخدان با توجه به کارایی که دارد، کاملا منطقی است.

یخدان فوم

یخچال فوم

یخچال فوم نوعی جعبه عایق گرما و سرما است. شاید با شنیدن کلمه یخچال تصور کنید که این مدل یخچال نیز دارای موتور و گاز بوده و نیازمند انرژی برق می باشد؛ اما اینطور نیست!

این نوع از یخچال اگرچه کارایی یخچال های خانگی را ندارد، اما برای جابجایی و حمل مواد غذایی مختلف نظیر انواع شیلات از جمله ماهی، میگو و غیره و حتی داروهای یخچالی بسیار مناسب می باشد. البته این مدل از یخچال ها تنها برای مسافت های کوتاه و برای مدت زمان محدود قادر به نگهداری از محتویات خود هستند.

یخچال فوم تنها با عایق نمودن فضای داخلی خود از بیرون قادر به نگهداری مواد غذایی در دمای پایین می باشد. به این صورت که معمولا فضای داخل این یخچال توسط یخ خشک سفری خنک شده و مواد غذایی داخل آن قرار می گیرد.

از جمله مزایای این یخچال این است که هزینه نگهداری و یا هزینه مصرف انرژی ندارد و یکبار مصرف نیست. اگرچه جنس این یخچال از یونولیت می باشد، اما می توان از آن برای مدت طولانی استفاده نمود.