خرید و قیمت انواع یخدان مسافرتی و سفری در سایزبندی کامل

یخدان مسافرتی یا سفری با فراهم آوردن امکان جابجایی مواد غذایی مختلف نظیر انواع میوه، گوشت و البته دارو توانسته سهولت های بسیاری را در زمان مسافرت مهیا سازد. به علاوه این محصول می تواند غذاهای آماده را برای تفریحات کوتاه مدت بیرون از منزل گرم نگه دارد.

یخدان مسافرتی

یخدان مسافرتی

در گذشته جابجایی مواد غذایی، نوشیدنی و به خصوص داروهای یخچالی در مسافرت ها یک معضل بزرگ بود. در فصل تابستان خانواده با تعطیل شدن مدارس عزم سفر می کردند؛ اما به علت گرمای هوا امکان بردن میوه، آب، نوشیدنی های خنک و غیره وجود نداشت. در زمستان نیز سردی هوا سبب می شد که در پیک نیک های خانوادگی یا دوستانه نتوان غذای گرم را به مقصد رساند.

اما امروزه با استفاده از یخدان های مسافرتی کاملا این مشکل حل شده است. البته اگرچه نام این کالا یخدان است، اما الزاما تنها قادر به نگهداری از مواد غذایی خنک نمی باشد؛ بلکه می تواند غذای گرم را نیز برای مدتی کوتاه گرم نگه دارد.

در واقع می توان گفت یخدان مسافرتی یک جعبه عایق سرما و گرما است. این وسیله فاقد موتور یا گاز سرما زا می باشد و تنها با عایق کردن محیط داخل از بیرون، دما را برای نگهداری مواد مختلف متعادل می سازد.

جنس این یخچال ها از ماده ای به نام پلی استایرن انبساطی یا همان یونولیت می باشد. البته برخی از افراد این ماده را با نام آکاسیف نیز می شناسند. بافت این ماده به نحوی است که عایق حرارت، برودت و حتی صدا می باشد.

قیمت یخدان مسافرتی

قیمت یخدان مسافرتی به عواملی نظیر قیمت مواد اولیه، حجم و امکانات جانبی آن بستگی دارد. قطعا هر چه کیفیت مواد اولیه این یخچال بالاتر باشد، قیمت نهایی آن نیز بالاتر می باشد. البته کیفیت بالای این محصول سبب افزایش دوام و ماندگاری آن نیز می شود.

به علاوه هر چه حجم این یخچال بزرگتر شود، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. البته ابعاد بزرگتر برای خانواده های پرجمعیت و یا سفرهای گروهی با تعداد زیاد مناسب می باشد. اما خانواده های کم جمعیت یا افرادی که در گروه هایی با تعداد افراد محدود سفر می کنند، می توانند از یخچال های مسافرتی با ابعاد کوچک تر بهره ببرند.

امکانات جانبی این محصول نیز به نسبت اندکی بر قیمت نهایی محصول اثر گذار است. وجود قفل بر روی در این یخچال، پایه در زیر بدنه، شیر تخلیه، شیر اضافه و غیره می تواند سبب افزایش قیمت یخچال مسافرتی شود.

خرید یخدان مسافرتی

خرید یخدان مسافرتی

در هنگام خرید یخدان مسافرتی از کیفیت این محصول اطمینان حاصل فرمایید، محصول بی کیفیت کارایی لازم را نخواهد داشت و زودتر از موعد خراب خواهد شد. این یخدان ها باید بتوانند طبق دفترچه معرفی محصول قادر به نگهداری از مواد سرد و گرم در مدت زمان مشخص باشند.

به علاوه قبل از خرید، ابعاد یخدان مورد نظر خود را تعیین نمایید. ابعاد بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک نمی تواند نیاز های فرد را برآورده سازد. این محصول در حجم ها و ابعاد مختلف ساخته می شود؛ بنابراین در زمان خرید به این موضوع دقت کنید.

چفت شدن کامل درب این یخدان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر درب این محصول به طور کامل بسته نشود، سبب خراب شدن داروها و مواد غذایی درون یخدان خواهد شد. بنابراین در هنگام خرید از چفت شدن کامل درب یخدان مسافرتی و سالم بودن قفل آن در صورت وجود مطمئن شوید.

یخدان سفری

یخدان های سفری یکی از ابزارهای ضروری سفرهای مختلف نظیر طبیعت گردی و یا پیک نیک های خانوادگی می باشد. بسیاری از خانواده ها یا جمع های دوستانه علاقه مند هستند، آخر هفته خود را در کنار یکدیگر در دامن طبیعت بگذرانند و در عین حال غذای خانگی میل کنند یا مواد اولیه را با خود همراه کرده و در دل طبیعت و روی آتش غذا درست کنند. 

اما مشکلات حمل و نقل غذا و سرد شدن آن از یک طرف و نگرانی از خراب شدن مواد اولیه از سوی دیگر این تفریح و سفر را دچار چالش می کند. از طرفی حضور بزرگترها در این جمع ها سبب دوچندان شدن لذت تفریح خانوادگی خواهد شد؛ اما نگرانی از خراب شدن داروهای مصرفی آن ها سبب عدم تمایل آن ها به حضور در این سفرها می شود.

یخچال های سفری با نگهداری غذای آماده به صورت گرم یا مواد اولیه و داروها در دمای پایین این مشکل را برطرف می سازد. قرار دادن چند قطعه یخ خشک در کنار مواد غذایی مختلف و دارو ها در داخل یخدان سفری سبب می شود که بتوان به راحتی این مواد را جا به جا نمود. البته باید توجه داشت که نمی توان مواد غذایی گرم و سرد را بطور همزمان در این یخدان سفری نگهداری نمود.

یخدان سفری

خرید یخدان سفری

در هنگام خرید یخدان سفری از اعتبار برند و شرکت سازنده این محصول اطمینان حاصل فرمائید. خرید یخدان بی کیفیت سبب تحمیل هزینه های تعویض و جایگزینی زودهنگام خواهد شد.

امروزه زندگی شهری و هزینه های گزاف سفر سبب شده که اکثر افراد علاقه مند به سفرهای کوتاه مدت باشند. خرید این محصول می تواند سبب صرفه جویی در هزینه ها شود. به علاوه می توان این محصول را از تمام مراکز فروش لوازم منزل یا لوازم مسافرت به صورت حضوری خریداری نمود. البته این روزها گسترش استفاده از اینترنت و بروز سایت های خرید و فروش کالا سبب شده که امکان خرید اینترنتی این محصول نیز فراهم شود.

خرید اینترنتی این محصول می تواند سبب صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد شده و از اتلاف زمان جلوگیری به عمل آورد. همچنین به این طریق می توان مدل های مختلف و بیشتری از این یخچال سفری را مورد بررسی قرار داد و مدل، حجم و رنگ مناسبی از این محصول را سفارش داد.