قیمت و خرید یخدان مسافرتی و سفری در سایزبندی کامل

یخدان مسافرتی یا سفری با فراهم آوردن امکان جابجایی مواد غذایی مختلف نظیر انواع میوه، گوشت و البته دارو توانسته سهولت های بسیاری را در زمان مسافرت مهیا سازد. به علاوه این محصول می تواند غذاهای آماده را برای تفریحات کوتاه مدت بیرون از منزل گرم نگه دارد.

یخدان مسافرتی

یخدان مسافرتی

قطعا در تفریحات بیرون شهر یا مسافرت های طولانی مدت مهمترین نکته به همراه داشتن وسایل و ابزار ضروری است. عدم وجود این ابزار و وسایل می تواند خوشی و لذت سفر یا تفریح را کم کند. در گذشته جابجایی مواد غذایی، نوشیدنی و به خصوص داروهای یخچالی در مسافرت ها یک معضل بزرگ بود. در فصل تابستان خانواده با تعطیل شدن مدارس عزم سفر می کردند؛ اما به علت گرمای هوا امکان بردن میوه، آب، نوشیدنی های خنک و غیره وجود نداشت. در زمستان نیز سردی هوا سبب می شد که در پیک نیک های خانوادگی یا دوستانه نتوان غذای گرم را به مقصد رساند.

اما امروزه با استفاده از یخدان های مسافرتی کاملا این مشکل حل شده است. البته اگرچه نام این کالا یخدان است، اما الزاما تنها قادر به نگهداری از مواد غذایی خنک نمی باشد؛ بلکه می تواند غذای گرم را نیز برای مدتی کوتاه گرم نگه دارد.

در واقع می توان گفت یخدان مسافرتی یک جعبه عایق سرما و گرما است. این وسیله فاقد موتور یا گاز سرما زا می باشد و تنها با عایق کردن محیط داخل از بیرون، دما را برای نگهداری مواد مختلف متعادل می سازد.

جنس این یخچال ها از ماده ای به نام پلی استایرن انبساطی یا همان یونولیت می باشد که به آن یخدان یونولیتی گفته میشود. البته برخی از افراد این ماده را با نام آکاسیف نیز می شناسند. بافت این ماده به نحوی است که عایق حرارت، برودت و حتی صدا می باشد.

به همراه نداشتن یخدان مسافرتی در طول سفر به ویژه اگر قصد داشته باشید که خودتان غذا تهیه کنید و از غذاهای آماده یا غذاهای رستورانی استقاده نکنید، می تواند بسیار مشکل ساز باشد. زیرا سختی به همراه بردن حجم عظیمی از مواد غذایی را به جان می خرید. اما در زمان رسیدن به مقصد یا زمان پختن غذا با صحنه ناراحت کننده فاسد شدن و خراب شدن مواد اولیه روبرو می شوید. این موضوع علاوه بر اینکه برنامه سفر و تفریح شما را بر هم خواهد زد، سبب هدر رفتن هزینه و زمان افراد خواهد شد.

چرا به یخدان مسافرتی نیاز داریم؟

یخدان مسافرتی با نگهداری مواد غذایی و دارویی از فاسد شدن و خراب شدن محتویات خود جلوگیری به عمل می آورد. به علاوه این وسیله از محتویات خود در برابر ضربه و فشار محافظت نماید.

یک یخدان مسافرتی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  • یک یخدان مسافرتی خوب باید در برابر نور خورشید، تغییرات دمای محیط، ضربه و فشار مقاوم باشد.
  • بدنه یخدان مسافرتی باید مستحکم و دوجداره باشد تا بتواند میزان عایقی مناسبی را ایجاد نماید.
  • وزن یخدان مسافرتی نباید بیش از حد سنگین باشد، زیرا یکی از ویژگی های این محصول این است که وزن سبکی دارد.
  • ابعاد یخدان مسافرتی باید متناسب با نیاز و نوع محتویات باشد.
  • یخدان مسافرتی باید قابلیت نگهداری و جابه جایی مایعات را داشته باشد.
  • امکان شستشو و استفاده دوباره از یخدان مسافرتی وجود داشته باشد.

مزایای یخدان سفری یونولیتی

یخدان سفری یونولیتی سبک است. بنابراین حمل و نقل و جابه جایی مواد مختلف با آن کار ساده ای است. این یخدان تنوع خوبی در سایزبندی دارد. این ویژگی باعث می شود تا افراد بتوانند ابعاد مورد نیاز خود را تهیه کنند. این یخدان علاوه بر اینکه محتویات خود را در دمای مطلوب نگهداری می کند، از محتویات خود در برابر ضربه نیز محافظت می کند. این ویژگی سبب می شود که بتوان مواد دارویی و نمونه های ژنتیکی و آزمایشگاهی حساس را با آن جابه جا نمود.

قیمت یخدان مسافرتی

قیمت یخدان مسافرتی به عواملی نظیر قیمت مواد اولیه، حجم و امکانات جانبی آن بستگی دارد. قطعا هر چه کیفیت مواد اولیه این یخچال بالاتر باشد، قیمت نهایی آن نیز بالاتر می باشد. البته کیفیت بالای این محصول سبب افزایش دوام و ماندگاری آن نیز می شود.

به علاوه هر چه حجم این یخچال بزرگتر شود، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. البته ابعاد بزرگتر برای خانواده های پرجمعیت و یا سفرهای گروهی با تعداد زیاد مناسب می باشد. اما خانواده های کم جمعیت یا افرادی که در گروه هایی با تعداد افراد محدود سفر می کنند، می توانند از یخچال های مسافرتی با ابعاد کوچک تر بهره ببرند.

امکانات جانبی این محصول نیز به نسبت اندکی بر قیمت نهایی محصول اثر گذار است. وجود قفل بر روی در این یخچال، پایه در زیر بدنه، شیر تخلیه، شیر اضافه و غیره می تواند سبب افزایش قیمت یخچال مسافرتی شود.

با توجه به این نکات، قیمت یخدان مسافرتی متغیر است و نمی‌توان به طور دقیق قیمت آن را بدون در اختیار داشتن جزئیات بیشتری ارائه داد. برای اطلاع از قیمت و نحوه خرید یخدان مسافرتی از وحید استار، با شماره 09122848268 تماس بگیرید تا بهترین قیمت را براساس نیازهای خود دریافت کنید.

خرید یخدان مسافرتی

خرید یخدان مسافرتی

در هنگام خرید یخدان مسافرتی از کیفیت این محصول اطمینان حاصل فرمایید، محصول بی کیفیت کارایی لازم را نخواهد داشت و زودتر از موعد خراب خواهد شد. این یخدان ها باید بتوانند طبق دفترچه معرفی محصول قادر به نگهداری از مواد سرد و گرم در مدت زمان مشخص باشند.

به علاوه قبل از خرید، ابعاد یخدان مورد نظر خود را تعیین نمایید. ابعاد بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک نمی تواند نیاز های فرد را برآورده سازد. این محصول در حجم ها و ابعاد مختلف ساخته می شود؛ بنابراین در زمان خرید به این موضوع دقت کنید.

چفت شدن کامل درب این یخدان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر درب این محصول به طور کامل بسته نشود، سبب خراب شدن داروها و مواد غذایی درون یخدان خواهد شد. بنابراین در هنگام خرید از چفت شدن کامل درب یخدان مسافرتی و سالم بودن قفل آن در صورت وجود مطمئن شوید.

نکات مهم در هنگام خرید یخدان مسافرتی

حتما در زمان خرید میزان فشردگی یخدان را بررسی نمایید. میزان فشردگی یخدان باید متناسب با ابعاد و نوع محتویات باشد. میزان فشردگی پایین سبب پایین بودن کیفیت و بالا بودن بیش از حد فشردگی باعث افزایش قیمت بیش از حد خواهد شد. به علاوه یخدان یونولیتی باید بتواند دمای محتویات خود را در مدت زمان طولانی ثابت نگه دارد و از فاسد شدن آن ها جلوگیری به عمل اورد.

حتما دقت داشته باشید که در ساخت یخدان یونولیتی از مواد مضر و سمی نظیر سرب استفاده نشده باشد. زیرا اغلب از یخدان های مسافرتی برای جابه جایی مواد خوراکی و دارو استفاده می شود.

یخدان سفری

یخدان های سفری یکی از ابزارهای ضروری سفرهای مختلف نظیر طبیعت گردی و یا پیک نیک های خانوادگی می باشد. بسیاری از خانواده ها یا جمع های دوستانه علاقه مند هستند، آخر هفته خود را در کنار یکدیگر در دامن طبیعت بگذرانند و در عین حال غذای خانگی میل کنند یا مواد اولیه را با خود همراه کرده و در دل طبیعت و روی آتش غذا درست کنند. 

اما مشکلات حمل و نقل غذا و سرد شدن آن از یک طرف و نگرانی از خراب شدن مواد اولیه از سوی دیگر این تفریح و سفر را دچار چالش می کند. از طرفی حضور بزرگترها در این جمع ها سبب دوچندان شدن لذت تفریح خانوادگی خواهد شد؛ اما نگرانی از خراب شدن داروهای مصرفی آن ها سبب عدم تمایل آن ها به حضور در این سفرها می شود.

یخچال های سفری با نگهداری غذای آماده به صورت گرم یا مواد اولیه و داروها در دمای پایین این مشکل را برطرف می سازد. قرار دادن چند قطعه یخ خشک در کنار مواد غذایی مختلف و دارو ها در داخل یخدان سفری سبب می شود که بتوان به راحتی این مواد را جا به جا نمود. البته باید توجه داشت که نمی توان مواد غذایی گرم و سرد را بطور همزمان در این یخدان سفری نگهداری نمود.

یخدان سفری

یخدان در زبان فارسی به ابزار و و وسیله ای گفته می شود که در آن یخ جابه جا می کنند و این وسیله از آب شدن یخ و گرم شدن آن جلوگیری به عمل می آورد. امروزه نیز برای جابه جایی یخ و تمام مواد خوراکی منجمد از یخدان استفاده می شود. البته یخدان های سفری که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد، علاوه بر اینکه برای جا به جایی مواد یخ زده و منجمد قابل استفاده می باشد، برای حمل مواد غذایی گرم نیز استفاده می شود. شاید دیده باشید که رستوران های بیرون بر برای رساندن غذا به مشتریان خود از همین یخدان های سفری بهره می برند. عایق بودن این یخدان ها شرایطی را فراهم می کند که غذا در دمای مطلوب به دست افراد برسد و مشتری بعد از دریافت سفارش خود نیاز به گرم کردن دوباره غذا نداشته باشد.

خرید یخدان سفری

در هنگام خرید یخدان سفری از اعتبار برند و شرکت سازنده این محصول اطمینان حاصل فرمائید. خرید یخدان بی کیفیت سبب تحمیل هزینه های تعویض و جایگزینی زودهنگام خواهد شد.

امروزه زندگی شهری و هزینه های گزاف سفر سبب شده که اکثر افراد علاقه مند به سفرهای کوتاه مدت باشند. خرید این محصول می تواند سبب صرفه جویی در هزینه ها شود. به علاوه می توان این محصول را از تمام مراکز فروش لوازم منزل یا لوازم مسافرت به صورت حضوری خریداری نمود. البته این روزها گسترش استفاده از اینترنت و بروز سایت های خرید و فروش کالا سبب شده که امکان خرید اینترنتی این محصول نیز فراهم شود.

خرید اینترنتی این محصول می تواند سبب صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد شده و از اتلاف زمان جلوگیری به عمل آورد. همچنین به این طریق می توان مدل های مختلف و بیشتری از این یخچال سفری را مورد بررسی قرار داد و مدل، حجم و رنگ مناسبی از این محصول را سفارش داد.

نکاتی برای بهبود عملکرد و کارایی یخدان سفری

اگرچه کارایی یک یخدان سفری ارتباط مستقیم با کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن دارد، اما نحوه نگهداری از یخدان نیز اهمیت دارد. نگهداری و استفاده درست از هر وسیله ای می تواند عمر آن را افزایش دهد. یخدان سفری نیز به همین صورت می باشد. شیوه درست نگهداری و استفاده از یخدان سفری می تواند عمر مفید این محصول را افزایش دهد. برخی از نکاتی که در حین نگهداری از یخدان سفری باید مد نظر قرار دهید عبارتند از:

  • همواره یخدان سفری را قبل و بعد از هر بار استفاده کاملا تمیز نمایید. بله درست است. باید بعد از هر بار استفاده یخدان سفری را کاملا تمیز نموده و دوباره دفعه بعد قبل از مصرف آن را بشویید.
  • اگر قصد جابه جایی و حمل مواد را در دمای پایین دارید، بهتر است مواد را در صورت امکان قبل از قرار دادن در یخدان منجمد کنید.
  • برای سرد نگه داشتن مواد در یخدان سفری توصیه می شود از یخ خشک استفاده نمایید. یخ خشک بهتر از یخ معمولی می تواند از مواد منجمد نگهداری نماید.
  • در هنگام استفاده از یخدان سفری درب محصول را تنها در صورت لزوم باز و بسته کنید. از باز و بسته کردن بیش از حد درب محصول اجتناب نمایید.

ابعاد یخدان سفری و مسافرتی

ابعاد یخدان یونولیتی
ابعاد یخدان یونولیتی