فروش و تولید یونولیت بسته بندی + لیست قیمت و تولیدکنندگان

یونولیت بسته بندی چیست و از کجا آن را تهیه و خرید کنیم؟ در ادامه شما را با تولیدکنندگان و قیمت روز انواع یونولیت بسته بندی آشنا خواهیم کرد.

یونولیت بسته بندی یکی از روش های بسیار کارآمد برای بسته بندی وسایل مختلف می باشد که می تواند اقلام مختلف را در برابر ضربه، فشار و آسیب دیدگی محافظت نماید.

به علاوه یونولیت عایق گرما و سرما است. بنابراین می تواند محتویات خود را در برابر تغییرات دما محفوظ نگه دارد.

یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی

یونولیت یا پلی استایرن انبساطی برای مصارف مختلف نظیر عایق کاری در ساخت و ساز و پروژه های عمرانی و بسته بندی انواع وسایل مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته بسته بندی کالاها اهمیت چندانی نداشت. اما امروزه علاوه بر اینکه بسته بندی های مختلف سبب ایجاد ایمنی برای وسایل مختلف می شود، جنبه تبلیغاتی و زیبایی نیز دارد.

در واقع اهمیت بسته بندی مناسب زمانی آشکار شد که کارخانجات مختلف محصولات خود را در مسیرهای طولانی حمل و نقل و جابه جا می کردند و حتی بحث صادرات و واردات کالاهای مختلف مطرح شد. در این شرایط حفاظت از وسایل در برابر ضربه و آسیب دیدگی بسیار با اهمیت می باشد.

به همین علت استفاده از یونولیت جایگاه ویژه ای در بحث بسته بندی پیدا نمود. یونولیت به علت ساختار سلولی و متراکم خود می تواند وسایل را در برابر انواع فشار و ضربه حفاظت کند. به علاوه این محصول عایق خوبی برای گرما و سرما است. بنابراین تغییرات دمای شدید، آسیبی به وسایل وارد نخواهد کرد.

یونولیت در برابر ورود آب نیز مقاوم است و امکان نفوذ رطوبت به داخل آن وجود ندارد. از جمله مزایای بسته بندی یونولیت سبک بودن آن می باشد. این موضوع سبب می شود که حمل و نقل آن کار ساده ای باشد.

تولید یونولیت بسته بندی

تولید یونولیت بسته بندی

یونولیت اولین بار توسط کشور آلمان به تولید انبوه رسید. بسته بندی های مختلف یونولیتی را می توان به دو شکل دستی و اتوماتیک تهیه و تولید نمود. البته در حال حاضر تقریبا تمام حجم یونولیت های بسته بندی در کارخانجات بزرگ و به روش کاملا اتوماتیک تولید می شود.

برای تولید یونولیت از دانه های پلیمر مصنوعی خاصی به نام استایرن استفاده می کنند. این پلیمر دانه هایی به شکل شکر دارد که در حضور بخار آب به حجمی حدود ۵۰ برابر حجم عادی خود می رسند. این دانه های حجیم شده در قسمت دیگری سرد شده و توسط حرارت غیر مستقیم مجددا حجیم می شوند. در نهایت این دانه ها در قالب های اصلی ریخته شده و فشرده می شوند.

تا به صورت ورق ها و تکه های یکپارچه در آیند. در نهایت با انتقال به قالب نهایی به شکل مورد نیاز درخواهد آمد.

ورق یونولیت بسته بندی

کاربرد یونولیت بسته بندی

عمده کاربرد یونولیت برای بسته بندی اقلام مختلف می باشد. این اقلام شامل مواد غذایی، دارو، وسایل شکستنی و حساس، لوازم برقی، لوازم صوتی و تصویری، لوازم آشپزخانه و غیره می باشد.

از آنجایی که امکان ورود و رشد باکتری و قارچ در یونولیت وجود ندارد، از این وسیله حتی برای حمل و نقل مواد غذایی مختلف نیز استفاده می شود. البته برای جابجایی موادی که امکان فاسد شدن دارند، حتما باید در داخل بسته یونولیت از یخ خشک یا یخ معمولی استفاده نمود.

حمل و نقل انواع دارو نیز توسط بسته بندی هایی از جنس یونولیتی انجام می شود. زیرا این وسیله عایق حرارت و برودت بوده و می تواند داروها را در دمای پایین نگهداری نماید و از طرفی از آسیب دیدن دارو نیز جلوگیری می کند.

برای بسته بندی انواع وسایل شکستنی و حساس نیز از یونولیت استفاده می شود. بدین منظور یونولیت را به صورت های مختلف و در سایزها و ابعاد متفاوت قالب زده و به کار می برند.

از جمله ویژگی های مثبت این بسته بندی این است که دچار فرسودگی یا پوسیدگی نمی شود، بنابراین می توان از آن برای مدت طولانی به عنوان یک ضد ضربه عالی جهت حمل و نقل وسایل استفاده نمود. این موضوع به خصوص برای افرادی که مدام در حال تغییر مکان و جابه جایی هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

یونولیت

فروش یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی را می توان به صورت حضوری یا آنلاین از وحید استار خریداری نمود. قیمت این وسایل بسته بندی به مسائل مختلفی نظیر چگالی، ابعاد، وزن و نوع یونولیت وابسته است.

بطور کلی افزایش چگالی این محصول سبب افزایش وزن و ضخامت آن می شود. در این حالت یونولیت خاصیت ضد ضربه قوی تری دارد. بنابراین قیمت نهایی این بسته بندی نیز افزایش می یابد. در واقع در یک کلام قیمت یونولیت ارتباط مستقیم با کیفیت آن دارد. یونولیت بی کیفیت علاوه بر اینکه کارایی لازم را ندارد، سبب اتلاف هزینه خواهد شد.

البته عواملی نظیر نوسانات بازار، قیمت مواد اولیه، برند سازنده این محصول و حجم بار نیز بر قیمت یونولیت اثرگذار است.

یکی از روش های کاهش قیمت بسته بندی، سفارش این محصول در حجم بالا می باشد. قطعا خرید عمده این محصول می تواند قیمت تمام شده هر بسته یونولیت را کاهش دهد.

فوم بسته بندی

تولید کنندگان یونولیت بسته بندی

یونولیت بسته بندی را می توان از کارخانجات تولید کننده یونولیت و یا مراکز فروش معتبر این محصول به صورت عمده و جزئی خریداری نمود. البته خرید عمده یونولیت بسته بندی مقرون به صرفه تر از خرید جزئی آن می باشد.

همچنین برخی از افراد از یونولیت های ورقه ای برای بسته بندی وسایل شکستنی در اسباب کشی و جابجایی های مختلف استفاده می کنند. این محصولات را می توان از وبسایت های دارای نماد الکترونیکی نیز خریداری نمود.

جعبه های یونولیتی نیز در ابعاد مختلف در بازار موجود است. می توانید آن ها را برای جابجایی مواد مختلف به صورت تکی و عمده تهیه کنید.