استفاده از یخدان یونولیتی برای حمل ماهی زنده یا یخ زده با هواپیما

حمل و ارسال ماهی با هواپیما چگونه است و ماهی و مواد دریایی و یخ زده را چطور جابجا کنیم؟ استفاده از یخدان یونولیتی بهترین انتخاب برای حمل و نقل ماهی در خطوط هوایی میباشد.

حمل و ارسال ماهی با هواپیما

ماهی چه به صورت منجمد و چه به صورت گرم از جمله کالاهای فاسد شدنی است که از طریق هواپیما می توان جابجا نمود. یکی از بهترین گزینه ها برای بسته بندی این مواد یخدان یونولیتی هستند. البته ماهی به صورت زنده نیز به علت مقاصد مختلف جابه جا می شود. برای حمل این حیوانات در آب نیز می توان از یخدان های یونولیتی استفاده نمود.

حمل و ارسال ماهی با هواپیما

ماهی از جمله مواد پروتئینی است که به وفور برای حمل و جابه جایی آن از هواپیما استفاده می شود. البته همه ما می دانیم که این روزها مراکز و استخرهای پرورش ماهی بسیاری در تمام شهرها وجود دارد و ما برای دسترسی به ماهی تازه نیازمند نزدیک بودن به دریاها یا رودخانه ها نیستیم. با این وجود هنوز برخی از انواع مختلف وجود دارد که بومی مناطق خاصی هستند و شرایط نگهداری و پرورش ویژه ای دارند. به همین علت معمولا این نوع ماهی ها به صورت هوایی وارد کشور می شوند. بطور مثال ماهی سالمون نروژی یکی از انواع ماهی های وارداتی است که به صورت هفته ای از طریق خطوط هوایی وارد کشور می شود.

حتی حمل ماهی از طریق هواپیما در داخل کشور نیز مرسوم است. البته این موضوع تنها به گوشت ماهی محدود نمی شود. بلکه روزانه بسیاری از مواد غذایی نظیر انواع گوشت قرمز و سفید، لبنیات، میوه و سبزیجات از طریق خطوط هوایی به شهرها و کشورهای مختلف حمل و ارسال می شوند.

حمل ماهی یخ زده با هواپیما

همانطور که پیشتر گفتیم، حمل و ارسال ماهی با هواپیما و استفاده از یخدان سفری بهترین گزینه میباشد. ماهی را می توان به صورت یخ زده یا گرم از طریق خطوط هوایی به نقاط مختلف دنیا ارسال نمود. در واقع می توان گفت ارسال این محموله امکان پذیر است، اما شرایط ارسال خاصی دارد. خطوط هوایی این نوع محصولات و بارها را در گروه کالای فاسد شدنی قرار می دهند.

حمل ماهی یخ زده با هواپیما

کالاهای فاسد شدنی آن دسته از محموله ها و بارها هستند که برای انتقال و جابجایی نیازمند شرایط نگهداری خاصی می باشند. یعنی باید تحت فشار و دمای مناسب قرار بگیرند و شرایط تهویه هوا و نور برای آن ها مساعد باشد. این دسته از محصولات به تغییر فشار ناگهانی و زیاد یا تغییرات شدید دما به سرعت واکنش نشان می دهند. همچنین ممکن است تغییر میزان رطوبت و عدم وجود تهویه مناسب روند فساد را در آن ها تسریع کند. مواردی نظیر انواع گوشت، مواد لبنی، سبزیجات و میوه ها، گل ها و گیاهان، ارگان های حیاتی و زنده نظیر خون یا قلب از جمله کالاهای فاسد شدنی می باشند.

ماهی نیز از جمله کالاهای فاسد شدنی است. یکی از روش هایی که معمولا برای جلوگیری از فاسد شدن ماهی در طول پرواز اتخاذ می شود، منجمد کردن آن است. در این روش ابتدا ماهی را کاملا منجمد کرده و سپس در یخدان های یونولیتی قرار می دهند. از آن جایی که یونولیت عایق دما است. از ذوب شدن یخ ماهی جلوگیری به عمل می آورد. قرار دادن ژل سرما زا و یا یخ خشک در یخدان یونولیتی نیز می تواند از ماهی یخ زده برای مدت طولانی تری نگهداری کند.

حمل ماهی زنده با هواپیما

شاید حمل مواد غذایی مختلف از جمله گوشت ماهی به صورت یخ زده یا گرم به نظر عادی برسد. اما جالب است بدانید برخی از افراد حتی ماهی زنده را نیز از طریق ایرلاین های مختلف از شهری به شهر دیگر و حتی از کشوری به کشور دیگر منتقل می کنند.

این نقل و انتقال معمولا با اهداف و مقاصد مختلفی صورت می گیرد. برخی از افراد ماهی زنده خوراکی را از طریق هواپیما از مبدا به مقصد ارسال می نمایند. برخی از افراد نیز در تجارت پر سود ماهی های تزئینی و آکواریومی اشتغال دارند و برخی ماهی های تزئینی را از محلی به محل دیگر ارسال می کنند. در هر دوی این روش ها ماهی باید در حجم معینی از آب قرار داده شود. اما می دانیم که حمل مایعات به داخل هواپیما مجاز نیست، مگر اینکه در قسمت بار گذاشته شود. بنابراین ماهی زنده باید در قسمت بار هواپیما قرار بگیرد. البته باید بدانید که در قسمت بار ماهی ها با چمدان ها تنها نیستند! بلکه همسفرهای دیگری نظیر برخی از انواع حشرات، دام، اسب و پرندگان نیز دارند!

از آنجایی که ماهی به نسبت سایر انواع حیوانات شرایط نگهداری خاصی دارد و باید در آب قرار داده شود، حتما باید بسته بندی و ظروف نگهداری مناسب مورد استفاده قرار گیرد. یخدان های یونولیتی برای این منظور گزینه مناسبی هستند. زیرا می توانند دمای آب را بدون تغییر نگه دارند. از نفوذ رطوبت به خارج و ورود انواع باکتری و میکردب به داخل جلوگیری می کند. وحید استار، ارائه دهنده انواع یخدان های یونولیتی می باشد. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.