فوم ضربه گیر رولی چیست و از کجا بخریم؟

فوم ضربه گیر رولی به علت داشتن خاصیت ضربه گیری قوی به منظور بسته بندی وسایل برقی و الکترونیکی، وسایل شکستنی و حساس به ضربه و وسایل چوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

این فوم یکی از فرآورده های مهم نفت است و علاوه بر مقاومت در برابر ضربه در برابر حرارت، برودت و صدا نیز خاصیت عایق دارد.

فوم ضربه گیر رولی

فوم ضربه گیر چیست

در ابتدا بهتر است با مفهوم ضربه کاملا آشنا شویم تا بتوانیم در مورد ضربه گیر و کارایی آن اطلاعات کسب کنیم. ضربه یا شوک در اصل وارد آمدن نیرو با قدرت های مختلف در مدت زمان کوتاه می باشد. شدت ضربه می تواند خیلی کم یا خیلی زیاد باشد. هر چه شدت و قدرت ضربه بیشتر باشد، میزان خسارت وارد آمده ناشی از آن بیشتر است. حتی این امکان وجود دارد که یک ضربه بتواند یک دستگاه را کاملا تخریب نماید!

تمامی اجسام در معرض ضربه یا شوک هستند. بنابراین حفاظت از اجسام به منظور جلوگیری از وارد آمدن خسارت به آن ها در صورت برخورد ضربه اهمیت بسیاری دارد. همواره مهندسان به دنبال روش و ابزاری برای محافظت اجسام در برابر ضربه بوده اند. ابزار و روش های بسیاری نیز معرفی شده اند. اما بسیاری از آن ها نواقصی دارند که کاربرد آن ها را محدود می سازد. در میان تمام مواد فوم ضربه گیر دارای مزایای بیشماری است که می تواند به خوبی از اجسام مختلف در برابر ضربه محافظت نماید. این فوم یکی از فرآورده های نفتی محسوب می شود که می تواند ضربات وارد شده را به خوبی جذب کند.

فوم ضربه گیر رولی

فوم ضربه گیر رولی ترکیبی از مواد پلاستیکی و لاستیکی است. این ماده یک ضربه گیر قوی است و می تواند نوسانات ناشی از ضربه را با هر فرکانس که باشد به سرعت میرا کند. فوم های ضربه گیر علاوه بر اینکه در برابر ضربه مقاومت هستند به نوعی خاصیت عایقی نیز دارند. این نوع فوم در برابر حرارت، برودت و صدا خاصیت عایق از خود نشان می دهد. همچنین از نفوذ رطوبت نیز به داخل جلوگیری می نماید.

انعطاف پذیری بالای این فوم باعث می شود بتوان به راحتی از آن استفاده کرد. با توجه به این ویژگی ها این نوع فوم می تواند به راحتی به عنوان یونولیت بسته بندی در وسایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

فوم ضربه گیر در ابعاد، رنگ ها، ضخامت ها و اشکال مختلف تولید می شود. هر کدام از این نوع فوم نیز کاربرد خاص خود را دارد. عمدتا فوم های ضربه گیر بدون رنگ، بدون مزه و بو هستند. اما می توان آن را به رنگ های مختلف نیز ساخت.

فوم ضربه گیر در ابعاد و ضخامت های مختلف به صورت ورقه ای و رولی نیز تولید می گردد.

چرا فوم ضربه گیر را به صورت رولی بخریم؟

فوم های ضربه گیر معمولا در اشکال مختلف در بازار عرضه می گردند. افراد بنا بر نوع نیاز خود می توانند فوم ضربه گیر مورد نیاز خود را تهیه کنند. البته باید در هنگام خرید این نوع فوم دقت داشته باشید که ضخامت و ابعاد فوم باید متناسب با نوع نیاز شما باشد.

فوم ضربه گیر معمولا از ضخامت یک میلی متر تا ۳۰ میلی متر تولید می شود. قطعا هرچه ضخامت فوم بالاتر باشد، خاصیت ضربه گیری و عایق بودن آن نیز بیشتر می باشد. ابعاد فوم نیز در هنگام خرید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا برای افرادی که به صورت عمده از فوم ضربه گیر استفاده می کنند، خرید فوم ضربه گیر به صورت رولی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد. به علاوه فوم ضربه گیر رولی در عرض های مختلفی تولید می شود. بنابراین می تواند پاسخگوی نیاز افراد با نیازمندی های مختلف باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.