گرانول یونولیت عمده از کجا بخریم؟ مستقیم از کارخانه

یونولیت به صورت های مختلف نظیر ورقه ای، گرانول و غیره تولید می شود. برای تهیه گرانول یونولیت عمده ذرات پلی استایرن را بدون هیچگونه فشار و قالب گیری منبسط می نمایند. از این محصول در صنایع عروسک سازی، مبلمان، کشاورزی، ساختمان سازی، یونولیت بسته بندی و غیره بهره می برند.

گرانول یونولیت عمده

گرانول یونولیت چیست؟

یونولیت از ماده ای به نام پلی استایرن تهیه می شود که در اصل یکی از فرآورده های پتروشیمی به شمار می رود. دانه های پلی استایرن در ابتدا دارای سایز بسیار کوچکی هستند. اما تحت دما و فشار خاص منبسط می شوند.

برای ساخت ورقه های یونولیتی این مواد را داخل قالب های خاصی ریخته و سپس منبسط و فشرده می کنند تا شکل دلخواه به خود بگیرد. اما در ساخت گرانول یونولیت این مرحله حذف می شود. یعنی دانه های پلی استایرن منبسط می شوند، اما نه در قالب های خاص! به علاوه نیازی به فشرده کردن آن ها نیز نیست. این دانه های منبسط شده به صورت مجزا با نام گرانول شناخته می شوند.

گرانول یونولیت نیز نظیر ورقه های یونولیت بسیار پرکاربرد است و در صنایع مختلف از آن بهره برده می شود. گرانول یونولیت معمولا در بازار به صورت دانه های گرد و سفید رنگ با وزن بسیار سبک و حالت اسفنجی موجود می باشد. البته می توان گرانول یونولیت را در رنگ های دیگری غیر از سفید نیز یافت. اما معمولا گرانول یونولیت سفید رنگ پرکاربرد تر است.

کاربرد گرانول یونولیت چیست؟

گرانول یونولیت در ساخت صنایع دستی و مبلمان بسیار پرکاربرد است. در صنعت مبلمان برای پر کردن قسمت نشیمنگاه برخی از انواع مبل راحتی از گرانول یونولیت استفاده می شود. استفاده از گرانول یونولیت وزن مبل را کاهش داده و سبب می شود که مبل راحتی و نرمی خاصی پیدا کند. البته به مرور زمان ممکن است یونولیت حالت اولیه خود را از دست بدهد و فشرده شود. در این صورت می توان به راحتی مجددا گرانول یونولیت به مبل اضافه نمود.

حتما شما هم برخی از عروسک های پارچه ای را دیده اید که با دانه های یونولیت پر شده اند. بله درست است، برای پر کردن عروسک های مختلف پارچه ای نیز از گرانول یونولیت استفاده می شود. این کار باعث می شود که وزن عروسک کاهش پیدا کند و به راحتی بتوان آن ها را شست. از لحاظ قیمت نیز این عروسک ها ارزان قیمت تر هستند. زیرا گرانول یونولیت یک محصول گرانقیمت نیست.

در ساخت وسایل تزئینی مختلف نیز می توان از این محصول استفاده نمود. برای تزئین سطح آینه، گلدان و وسایل مختلف می توان از گرانول یونولیت بهره برد. این محصول به راحتی توسط چسب مخصوص به سطوح مختلف می چسبد و کاملا قابل رنگ آمیزی می باشد. استفاده از این محصول در تزئین وسایل مختلف سبب می شود که به سرعت بتوان تزئینات مورد نظر را اجرا نمود. معمولا این محصول ماندگاری خوبی نیز دارد.

یکی از کاربرد های گرانول یونولیت در ساخت نوع خاصی از بتن است. این نوع از بتن به نسبت سایر انواع بتن سبک تر است. بتن به تنهایی تا حدودی یکی از مصالح ساختمانی عایق به شمار می رود. اما این درصد عایق بودن مطلوب نیست. حضور گرانول یونولیت در ترکیب بتن سبب می شود که درصد عایقی بیشتر داشته باشد. در ساخت این بتن از مخلوط بتن و گرانول یونولیت بهره برده می شود.

گرانول یونولیت در ترکیب با خاک گلدان نیز می تواند خاک را سبک تر کند. همچنین وجود این محصول می تواند سبب هوادهی بهتر خاک گلدان شود. از آنجایی که یونولیت جاذب رطوبت نیست، وحود ان در خاک گلدان به نوعی اجازه رشد باکتری ها و قارچ های مختلف را در خاک نمی دهد.

گرانول یونولیت

خرید گرانول یونولیت عمده

یونولیت از جمله فرآورده های نفتی است که به صورت های مختلف در بازار وجود دارد و خرید و فروش می شود. این محصول به صورت گرانول، ورقه ای، بلوکی و غیره تولید می شود. اگرچه یونولیت عمدتا به رنگ سفید وجود دارد، اما از آنجایی که رنگ آمیزی آن به سادگی صورت می پذیرد، می توان آن را در رنگ های مختلف خریداری نمود.

فروش گرانول یونولیت

اغلب مراکز خرید و فروش یونولیت امکان خرید حضوری و اینترنتی انواع مختلف یونولیت را به صورت عمده و جزئی فراهم نموده اند. بطور کلی خرید عمده این محصول می تواند سبب کاهش هزینه نهایی محصول شود‌. از طرفی خرید اینترنتی گرانول یونولیت می تواند شما را از دست دردسرهای رانندگی در خیابان های شلوغ، گشتن به دنبال جای پارک، اتلاف وقت و هزینه و غیره خلاص نماید.

قیمت گرانول یونولیت

دو عامل اصلی حجم بار و کیفیت تعیین کننده قیمت نهایی گرانول یونولیت می باشد. قطعا هرچه کیفیت گرانول بالاتر باشد، قیمت نهایی محصول نیز بیشتر خواهد بود.

حجم بار نیز بر قیمت نهایی موثر است. قطعا قیمت گرانول یونولیت در صورتی که به صورت عمده خرید نمایید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود. در واقع قیمت هر کیلو گرانول یونولیت در صورتی که به صورت عمده خرید نمایید، به نسبت یک کیلو گرانول یونولیت در حالتی که به صورت جزئی خرید انجام دهید، ارزان تر می باشد.

البته در نظر داشته باشید که بطور کلی یونولیت یک نوع مصالح ساختمانی ارزان قیمت محسوب می شود و قطعا اجرای پروژه های مختلف با این ماده ساده می باشد. همچنین از دیگر کاربردهای یونولیت در ساخت یخدان یونولیتی است که بهترین وسیله برای حفظ سرما و حمل مواد غذایی و دارویی میباشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.