یخدان کوچک دارو و روش حمل در پروازهای داخلی و خارجی

یخدان کوچک دارو (یونولیتی) را چطور تهیه کنیم و چه محدودیت هایی برای حمل دارو در پروازهای خارجی و داخلی وجود دارد؟ در ادامه همراه ما در وحید استار باشید تا این موارد را بررسی کنیم.

یخدان کوچک دارو یونولیتی

یخدان های یونولیتی کوچک معمولا برای حمل انواع دارو، فرآورده های خونی و خون، نمونه های آزمایشگاهی، واکسن، ژل های تزریقی برای عمل های زیبایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این یخدان ها شرایط نگهداری مناسب برای این اقلام را فراهم می کنند.

یخدان کوچک دارو

یخدان های یونولیتی در ابعاد مختلف و ضخامت های متفاوت طراحی می شوند. معمولا از سایزهای کوچک این یخدان ها برای حمل و جابجایی دارو، خون و لوازم بهداشتی و آرایشی خاص استفاده می شود.

همانطور که می دانید برخی از داروها با نام داروهای یخچالی شناخته می شوند. این داروها شرایط نگهداری خاصی دارند و باید در دمای پایین نگهداری شوند. برای حمل و نقل این داروها در مسافت های کوتاه یا مدت زمان کم می توان از یخدان کوچک یونولیتی بهره برد.

یخدان یونولیتی کوچک

ویژگی اصلی این یخدان ها عایق بودن آن ها است. در واقع ساختار یونولیت سازنده این محصول به نحوی است که چرخه انتقال دما را کند و یا متوقف می کند. هر چه ضخامت یونولیت بیشتر شود، خاصیت عایق کنندگی آن بیشتر خواهد شد.

البته این تنها ویژگی یونولیت نیست. یونولیت از نفوذ رطوبت به داخل یا نشت رطوبت به خارج نیز جلوگیری به عمل می آورد. می دانیم که وجود رطوبت در کنار گرما می تواند سبب رشد انواع قارچ و باکتری شود. یونولیت از رشد و تکثیر قارچ ها و باکتری ها پیشگیری می کند. این نکته بسیار در زمینه حمل و نقل دارو حائز اهمیت می باشد.

از طرفی معمولا ظرف داروها از جنس شیشه است که در برابر ضربه و فشار مقاومت چندانی ندارد. این محصول می تواند تا حد زیادی از آسیب دیدن محتویات خود محافظت می کند.

این یخدان ها قابلیت ایجاد سرما را ندارند، اما سرما را در خود حفظ می کنند. برای ایجاد سرما در این یخدان ها از یخ معمولی یا یخ خشک استفاده می کنند. البته یخ معمولی به نسبت یخ خشک کاربرد کمتری دارد. علت این موضوع این است که یخ خشک خاصیت سرمازایی بیشتری دارد و در صورت ذوب شدن از خود مایعی به جای نمی گذارد.

از این یخدان ها می توان برای جابه جایی دارو، کیسه های خون، مواد بوتاکس، ژل های بهداشتی، نمونه های آزمایشگاهی به خصوص نمونه های آزمایشگاهی ژنتیکی و غیره استفاده نمود. یکی از افرادی که به وفور از این یخدان استفاده می کنند، بیماران دیابتی نیازمند به تزریق انسولین هستند. این افراد در صورت سفر باید این دارو را با خود حمل نمایند. بهترین ابزار برای حمل و نقل این دارو یخدان یونولیتی می باشد.

یخدان کوچک دارو

خرید یخدان یونولیتی کوچک

یخدان یونولیتی را می تواند در سایزهای میکرو، خیلی کوچک، کوچک و غیره تهیه نمود. با توجه به اینکه موارد استفاده این یخدان تنوع بسیاری دارد، سایز و ابعاد این یخدان نیز بسیار متنوع می باشد. یخدان های یونولیتی را می توان به صورت مستقیم از عرضه کنندگان این محصول (وحید استار) تهیه نمود. البته امروزه اغلب افراد این محصول را به صورت غیرحضوری و آنلاین تهیه می کنند. خرید آنلاین این امکان را فراهم می کند که بدون پرداخت هزینه های جابه جایی و اتلاف وقت در ترافیک شهرهای بزرگ تمام محصولات تولیدی را مورد بررسی قرار داد و یخدان مورد نیاز خود را تهیه نمود.

مهمترین نکته در هنگام خرید این محصول انتخاب سایز و ابعاد آن می باشد که باید مطابق با نیاز خود این محصول را تهیه نماید. البته توجه به کیفیت این محصول نیز مهم است. محصول بی کیفیت نمی تواند انتظارات شما را از یک یخدان برآورده سازد.

حمل دارو در هواپیما

قیمت یخدان یونولیتی کوچک

قیمت یخدان یونولیتی کوچک در وهله اول به کیفیت آن وابسته است، قطعا هرچه کیفیت یونولیت سازنده یخدان بالاتر باشد، یخدان قیمت بالاتری خواهد شد. کیفیت یونولیت به میزان تراکم و ضخامت آن وابسته است. هرچه تراکم این محصول بیشتر شود، عایق قوی تری خواهد بود. البته ضخامت و تراکم بالا باعث افزایش وزن این محصول نیز خواهد شد، اما این افزایش وزن ناچیز است.

سایز این یخدان نیز بر قیمت موثر است. اما بطور کلی قیمت این یخدان ها بالا نیست و به نسبت کارایی این یخدان قیمت مناسبی دارد. زیرا از بروز خسارات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل می آورد.

حمل دارو در پرواز داخلی

اگرچه مسافرت با هواپیما راحت ترین راه سفر و جابه جایی از نقطه ای به نقطه دیگر است، اما محدودیت های خاص خود را دارد. این محدودیت ها شامل حمل و جابه جایی مواد نوک تیز و برنده، انواع مایعات و دارو می باشد.

در واقع هر شرکت هواپیمایی محدودیت های دارویی خاص خود را دارد. بنابراین قبل از سفر باید در این مورد با ایرلاین خود صحبت نمایید و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و همراه خود در سفر داشته باشید.

در صورت اجازه شرکت هواپیمایی به حمل دارو، نکته دوم نحوه نگهداری و حمل و نقل این دارو می باشد. این موضوع به خصوص برای بیمارانی که نیازمند مصرف دارو در زمان معین هستند، دارای اهمیت می باشد. قطعا جابه جایی این دارو ها در داخل کیف دستی، کوله پشتی یا پاکت های مختلف اصولی نیست. زیرا در این شرایط دارو ممکن است بر اثر ضربه، بشکند یا در اثر افزایش درجه حرارت فاسد و غیرقابل استفاده شود.

یکی از بهترین روش ها برای جابه جایی دارو در حین پروازهای داخلی استفاده از یخدان های یونولیتی است. این یخدان ها می تواند خیال شما را از بابت سلامت داروها حفظ نماید.

یخدان برای خون

حمل دارو در پروازهای خارجی

شاید اگر پای خاطرات سفر بزرگترها در سفر حج یا عتبات عالیات نشسته باشید، یکی از دردسرهای که برایشان پیش آمده، محدودیت های پروازهای خارجی برای حمل و جابه جایی دارو می باشد. این مسئله تنها در سفرهای زیارتی وجود ندارد، بلکه اغلب کشورها قوانین خاص خود را برای حمل دارو به صورت هوایی دارند. برخی نه تنها اجازه ورود دارو به کشورشان را نمی دهند، بلکه اجازه خروج دارو از کشورشان را نیز نمی دهند.

تنها راه حل این معضل مشورت با شرکت هواپیمایی ارائه دهنده خدمات و تسلط بر قوانین حمل دارو در کشور مقصد می باشد.

در صورتی که بتوانید مجوز حمل دارو خود را بگیرید، مسئله بعدی شرایط نگهداری دارو می باشد. اغلب پرواز های خارجی طولانی مدت هستند و این موضوع در صورتی که شرایط مناسبی برای نگهداری دارو وجود نداشته باشد، سبب فاسد شدن دارو خواهد شد. بنابراین بهترین راه برای حمل و نقل دارو در پروازهای خارجی استفاده از یخدان یونولیتی است.

البته باید بدانید که حمل و نقل داروهای وارداتی یا صادراتی نیز از طریق انواع مختلف یخدان ها صورت می گیرد. این داروها در حجم زیاد جا به جا می شوند و ممکن است مدت زیادی در راه باشند، بنابراین فراهم آوردن شرایط مناسب برای نگهداری آن ها بسیار مهم خواهد بود. یخدان های یونولیتی می توانند این شرایط را فراهم نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.